0 szt. (0,00 zł)

Płatki gryczane

  • Płatki gryczane

Płatki gryczane jasne powstają ze zgniecionych ziaren gryki jasnej. Gryka jest bardzo wartościowa pod względem odżywczym i dietetycznym, dlatego jest podstawą dla wielu produktów.

Płatki gryczane bardzo dobrze wpływają na kondycję naczyń krwionośnych. Posiadają wiele aminokwasów, które dobrze wpływają na pracę mózgu. Poprawiają koncentrację i pomagają poczuć się lepiej w stanach zmęczenia psychicznego czy wzmożonego wysiłku umysłowego. 

Dodatkowo gryka jest zbożem bezglutenowym, czyli idealnym dla osób na diecie bezglutenowej. Płatki gryczane są cenione za dużą zawartość przyswajalnego białkaPoprawiają perystaltykę jelit, dzięki zawartości błonnika pokarmowego, a także dają poczucie sytości na dłużej.

Jak używać płatków gryczanych?

- jako zdrowe i pożywne śniadanie

- do wypieków ciast oraz ciasteczek;

- do wypieku pieczywa;

- jako dodatek do zup.

Płatki gryczane smakują podobnie do zwykłej kaszy gryczanej niepalonej. Można je gotować na mleku lub wodzie, można stosować je jako dodatek do innych płatków (owsianych, orkiszowych, jaglanych). Po ugotowaniu płatki gryczane stają się lekko słodkawe, smak jest delikatniejszy i niż smak kaszy gryczanej. Można podawać je z owocami i ulubionymi dodatkami. 


Kraj pochodzenia: Polska 

Napisz opinię

Uwaga! HTML nie jest dopuszczony!

Dostępność: ■  W magazynie
  • 5,50 zł


Dostępne opcje


0 Opinii / Napisz opinię

Podziel się opinią o produkcie! a zdobyte punkty wymieniaj na zniżki!