0 szt. (0,00 zł)

Mąka sojowa EKOLOGICZNA

  • Mąka sojowa EKOLOGICZNA

Mąka sojowa EKOLOGICZNA odtłuszczona pochodzi z certyfikowanych i kontrolowanych gospodarstw ekologicznych w naszej okolicy. 

Soja jest to produkt, który jest popularny wśród wegan oraz wegetarian, a mąka sojowa stanowi świetny zamiennik dla kurzych jaj( jedna łyżka odpowiada jednemu jajku). Mąkę sojową ekologiczną wytwarza się przez zmielenie odtłuszczonych ziaren soi, pochodzącej z ekologicznych gospodarstw. Mąka sojowa zawiera w sobie bardzo dużo białka, dlatego też soja zastępuje w jakimś stopniu mięso w diecie wegetariańskiej. Jest produktem bezglutenowym

Mąkę sojową można użyć jako dodatek do wypieku pieczywa, dzięki temu można wzbogacić wypieki o wiele wartości odżywczych. Dodatkowo opóźnia proces czerstwienia pieczywa oraz nadaje ciastu elastyczności. Może służyć też jako zagęstnik do sosów czy zup. 

Mąka sojowa zawiera w sobie też dużo błonnika, który usprawnia trawienie i wspomaga redukcję masy ciała. Witaminy z grupy B pomagają w prawidłowym działaniu układu nerwowego i odpornościowego. Mąka sojowa zawiera w sobie też spore ilości potasu, który korzystnie wpływa na pracę mięśni, serca i mózgu. Dodatkowo zawarty w soi magnez dobrze oddziaływuje na serce oraz wspomaga pamięć i wzmacnia mięśnie. 

Kraj pochodzenia: Polska 

Napisz opinię

Uwaga! HTML nie jest dopuszczony!

Dostępność: Chwilowy brak
  • 9,50 zł


Dostępne opcje


0 Opinii / Napisz opinię

Podziel się opinią o produkcie! a zdobyte punkty wymieniaj na zniżki!