0 szt. (0,00 zł)

Soja EKOLOGICZNA ziarno

  • Soja EKOLOGICZNA ziarno

Soja EKOLOGICZNA ziarno, pochodzi z kontrolowanych i certyfikowanych gospodarstw ekologicznych w naszej okolicy. Soja EKOLOGICZNA jest bogatym źródłem białka roślinnego, przez co osoby będące na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej często wybierają właśnie ten produkt. Jedną z wielu korzyści tego produktu jest również obecność witamin z grupy B oraz składników mineralnych. Jest to produkt bezglutenowy

Właściwości przeciwnowotworowe:

Naukowcy zaobserwowali istotny związek pomiędzy dietą bogatą w soję a mniejszą zachorowalnością na raka piersi  czy śmiertelnością z powodu raka prostaty u mężczyzn. Soja swoje właściwości przeciwnowotworowe zawdzięcza fitoestrogenom. Fitoestrogeny zawarte w tofu to izoflawony, takie jak genisteina (50 proc.), daidzeina (40 proc.) oraz glyciteina (10 proc.). Największe znaczenie w zapobieganiu powstawaniu nowotworów wydaje się mieć jeden z izoflawonów - genisteina.

Soja EKOLOGICZNA świetnie nadaje się do dań jednogarnkowych, warzywnych potraw oraz sałatek. Dodatkowo soja może znakomicie wzbogacić smak kotletów czy potraw mącznych.

Sposób przygotowania: soję należy namoczyć przez co najmniej 8 godzin. Następnie gotować w delikatnie posolonej wodzie przez około 60 minut w proporcji 1:2,5 (czyli jedna porcja soi na dwie i pół porcje wody).

Kraj pochodzenia: Polska

Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu.

Napisz opinię

Uwaga! HTML nie jest dopuszczony!

Dostępność: ■  W magazynie
  • 8,50 zł


Dostępne opcje


0 Opinii / Napisz opinię

Podziel się opinią o produkcie! a zdobyte punkty wymieniaj na zniżki!