0 szt. (0,00 zł)

Mak niebieski

  • Mak niebieski

Mak niebieski, zwany także europejskim, to najbardziej popularny mak używany jako dodatek do wielu potraw i wypieków. Znany przede wszystkim z tego, że jest dodatkiem do bułek, a także podstawą do zrobienia wielu świątecznych potraw takich jak: makowiec, kutia, strucla czy babka. Do takich wypieków potrzebna jest masa makowa, którą możemy stworzyć sami w domu. Wystarczy ugotować mak, a następnie zmielić. Taka masa makowa jest o wiele lepsza niż gotowa ze sklepów, ponieważ nie zawiera różnych dodatków, które nie są naturalnym składnikiem masy. 


WŁAŚCIWOŚCI MAKU:

Nie tylko smak wyróżnia mak. Zawiera on w sobie dużo wartości odżywczych takich jak: magnez, żelazo, białko czy błonnik. Dzięki spożywaniu regularnie maku, uchronisz się przed skurczami mięśniowymi czy anemią, a także uzupełnisz swój organizm o ważne składniki.

JAK KORZYSTAĆ Z MAKU?

By zachować w 100% wartość odżywczą maku, najlepiej spożywać go z owsianką czy omletem. Należy go dodać przed wymieszaniem wszystkich składników. Dzięki temu twój posiłek będzie nie tylko pyszny, ale też zdrowy i zapewni ci siłę i energię na cały dzień! Ponadto można posypać makiem swoje wypieki, dzięki czemu otrzymają one dodatkowy smak.

Mak należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. W ten sposób będzie gotowy do spożycia nawet przez rok!


Kraj pochodzenia:Czechy

Przechowywać w suchym, ciemnym miejscu.


Na 
Wartość energetyczna (kcal) 525
Tłuszcz 41,5 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 4,5 g
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 28,6 g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 6 g
Cholesterol 0 mg
Sód 26 mg
Potas 719 mg
Węglowodany 28 g
Błonnik 19 g

Białko 18 g

Napisz opinię

Uwaga! HTML nie jest dopuszczony!

Dostępność: ■  W magazynie
  • 14,00 zł


Dostępne opcje


0 Opinii / Napisz opinię

Podziel się opinią o produkcie! a zdobyte punkty wymieniaj na zniżki!